הסיפור של חסה קלבסה

פתח דבר- כוכב הירקוקואים

הוא ספון בעומק, מכווץ. אור קלוש חודר מבעד לעלווה צפופה ומעודד אותו לזוז. הוא מתמתח ואחד אחר השני הוא מסית אותם, מפלש את דרכו החוצה מבעד לעלי הענק הבשרניים הסוגרים עליו. כך מתוך הירק העצום, חסה קלבסה בא לעולם.

את עיניו פקח. הוא מנער את רעמת שיערו האדום, מרים את ראשו מבולבל- איפה אני?

בכפות רגליו הקטנות הוא מרגיש  את האדמה הרכה. השמיים תכלת בהיר. הוא מהסס אבל מתחיל לקחת צעדים עדינים. רגליו עוד אינן רגילות בעמידה ותוך שהאדמה ברכותה ותנודותיה הקלות, הוא מאבד שיווי משקל ומועד. קם, ברכיו משקשקות, הוא ממשיך, צועד מספר צעדים ומועד שוב. הוא מקפל את רגליו, אוחז בהן, מביט לאחור לעבר הירק האדיר, אל החסה ממנה הגיח. היא נטועה בתוך האדמה, בסיסה השמן לבן ומבריק, ממנו מזדקרים העלים הכרוכים מעגלים מעגלים המתנשאים גבוה גבוה. צמרתה נדה ברוח, חושפת ומסתירה לסירוגין את קרני השמש החמות.

פניו עוטים מבט נחוש. בפעם השלישית גופו כבר מתרגל להליכה והוא סוקר את האזור, אך חוץ ממנו ומהחסה, השטח שומם. במרחק קל הוא מאתר גבעה. הוא עולה לראשה ומשם מתגלה בפניו נוף קסום ומרהיב. חיוך רחב מתפשט על פניו. הרים, גבעות ומישורים בשלל צורות, צבועים בגוונים עזים ונפרשים רחוק אל עבר האופק... כתומים, אדומים, צהובים, ירוקים, סגולים...  ממרחק קשה לראות את הפרטים אך ברור שהחיים פורחים שם. הוא משתהה, מביט מרותק.

​לפתע קול שריקה חד ומהיר מפלח את האוויר ומגיע לאוזנו. הוא מסתובב, מביט לכאן ולכאן ולא רואה דבר. רעידות מתגברות מורגשות באדמה מימין לו, הוא מסתכל לשם ולא רואה דבר. קול השריקה נשמע שוב, הפעם משמאל. הרעידות מתגברות והולכות, אבנים קטנות וגרגירי אדמה רוטטים ומקפצים. קלבסה שולח מבט מהיר שמאלה ולא רואה דבר. נדמה שמשהו גדול נמצא שם ומקיף אותו במעגלים מתחת לרגליו. הילד מסתובב על צירו, נכנס לעמדת קונג פו כשממש מולו נפער חור ומתוכו מזנק הבצל המשוגע!

ששששרריייקקקה דינג דוינג

"הנה אתה ראש כתום! אווווו, ברגע ששמענו שהגעתתתה, חפרתי לפה מהר ככל שיכולתי, שששרררוווקקק".

"מי אתה? ממש הפחדת אותי!"

"צל צל צל אני הוא הבצל, רק צל צל הבצל, כולי שכבות דקות דקות, יש לי חבר סגולללל אבל אני לבן, משהו מצויין! אוווווו ששששרררריקקקקה, דינג דוינג", דופק את הראש באדמה וחוזר לעמוד.

"מר בצל צל, אולי תעמוד רגע בשקט.. אתה עושה לי סחרחורת".

"אני אנסססהה ילד, ברופפפ, בשבילך אנסססהה. אבל אנחנו צריכים להתחיל לזוז ילדד, מחכים לנו שם למטה, שרוווקק".

 

המשך יבוא....

בן שקולניק  2020 ©